K103M15X7RF5UH5
Mfr.Part #
K103M15X7RF5UH5
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Lead/Base Style :
Formed Leads
Dielectric :
X7R
Width :
2.4892mm
Termination :
Radial
Height :
4mm
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated DC :
50V
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
3.9878mm
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Thickness :
2.6mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Depth :
2.5mm
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
10000pF
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Package / Case :
Diameter :
500μm
Lead Style :
Formed Leads
Datasheets
K103M15X7RF5UH5
Vishay K103M15X7RF5UH5
Mono-Kap™ K 10000pF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C Through Hole Radial