K103K15X7RF5UT2
Mfr.Part #
K103K15X7RF5UT2
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
Mono-Kap™ K
Published :
Voltage - Rated :
50V
Length :
3.9878mm
Mount :
Through Hole
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
10000pF
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead/Base Style :
Straight
Lead Style :
Straight
Factory Lead Time :
10 Weeks
Package / Case :
Radial
Temperature Coefficient :
X7R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Pitch :
2.4892mm
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
2.4892mm
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
K103K15X7RF5UT2
Vishay K103K15X7RF5UT2
Mono-Kap™ K 10000pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C Through Hole Radial