K100K15C0GH5UH5
Mfr.Part #
K100K15C0GH5UH5
Description
CAP CER 10PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Through Hole
Lead/Base Style :
Formed Leads
Depth :
2.5mm
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
2
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Length :
4mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Voltage - Rated :
100V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Lead Style :
Formed Leads
Series :
Mono-Kap™ K
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
10pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Characteristics Code :
C0G
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Terminal Shape :
Wire
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
ECCN Code :
EAR99
Multilayer :
yes
HTS Code :
Packing Method :
Ammo Pack
Published :
Datasheets
K100K15C0GH5UH5
Vishay K100K15C0GH5UH5
Mono-Kap™ K 10pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial