K100K15C0GH5TL2
Mfr.Part #
K100K15C0GH5TL2
Description
CAP CER 10PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Ceramic Capacitors
Multilayer :
yes
Tolerance :
±10%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
HTS Code :
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
100V
Length :
4mm
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
10 Weeks
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Temperature Characteristics Code :
C0G
Packing Method :
TR
Depth :
2.5mm
Lead Style :
Straight
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
10pF
Package / Case :
Radial
Size Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Through Hole
Terminal Shape :
Wire
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Pitch :
2.4892mm
Datasheets
K100K15C0GH5TL2
Vishay K100K15C0GH5TL2
Mono-Kap™ K 10pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial