K100K15C0GF5TH5
Mfr.Part #
K100K15C0GF5TH5
Description
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Lead Pitch :
5.0038mm
Termination :
C0G NP0
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
No
Width :
2.4892mm
Capacitance :
10pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead/Base Style :
Formed Leads
Length :
3.9878mm
Depth :
2.5mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Dielectric :
C0G
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±10%
Lead Style :
Formed Leads
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
K100K15C0GF5TH5
Vishay K100K15C0GF5TH5
Mono-Kap™ K 10pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C Through Hole Radial