JRW060A0F641-H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
JRW060A0F641-H
Manufacturer
ABB Embedded Power
Package / Case
9-DIP Module
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 198W
Manufacturer :
ABB Embedded Power
Product Category :
Size / Dimension :
2.40Lx2.30W x 0.38 H 61.0mmx58.4mmx9.7mm
Efficiency :
91%
Voltage - Input (Max) :
75V
Packaging :
Tray
Feature :
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Control Features :
Enable, Active Low
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Voltage - Output 1 :
3.3V
Series :
JRW060
Mounting Type :
Through Hole
Type :
Isolated Module
Number of Outputs :
1
Voltage - Isolation :
1.5kV
Power (Watts) :
198W
Current - Output (Max) :
60A
Applications :
ITE (Commercial)
Package / Case :
9-DIP Module
Voltage - Input (Min) :
36V