IWC1008DR82R-3G
Mfr.Part #
IWC1008DR82R-3G
Description
WW CER IND 1.61UF 0.4A
Q @ Freq :
45 @ 100MHz
Height - Seated (Max) :
0.088" (2.23mm)
Current Rating (Amps) :
400 mA
Brand :
Length :
2.92 mm
DC Resistance (DCR) :
1.61Ohm Max
Height :
2.33 mm
Self Resonant Frequency :
350 MHz
Width :
2.7 mm
Tolerance :
±2%
Inductance Frequency - Test :
25 MHz
Inductance :
820 nH
Size / Dimension :
0.115" L x 0.106" W (2.92mm x 2.70mm)
Frequency - Self Resonant :
350MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Datasheets
IWC1008DR82R-3G
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD