ISC1812RV8R2K
Mfr.Part #
ISC1812RV8R2K
Description
FIXED IND 8.2UH 292MA 820MOHM SM
Q @ Freq :
30 @ 7.96MHz
Test Frequency :
7.96MHz
Height :
3.4mm
Tolerance :
±10%
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Inductance :
8.2μH
Material - Core :
Iron Powder
Operating Temperature :
-55°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
820mOhm Max
Reach Compliance Code :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packing Method :
TR, 7 INCH
Current Rating :
292mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Frequency - Self Resonant :
30MHz
Max DC Current :
292mA
Datasheets
ISC1812RV8R2K
Vishay / Dale ISC1812RV8R2K
ISC1812RV8R2K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD