ISC1008ER1R5M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ISC1008ER1R5M
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1.5UH 800MA 60MOHM SMD
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Type :
Wirewound
Inductance :
1.5μH
Mounting Type :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-40°C
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.106 2.70mm
Depth :
3.8mm
Composition :
Wirewound
Size / Dimension :
0.142Lx0.142W 3.60mmx3.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
ISC-1008
DC Resistance (DCR) :
60mOhm Max
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
85°C
Package / Case :
Nonstandard
Width :
3.6068mm
Max DC Current :
800mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Factory Lead Time :
12 Weeks
Published :
Tolerance :
±20%
Current Rating (Amps) :
800mA
Shielding :
Shielded
Current Rating :
800mA
Q @ Freq :
35 @ 1MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
3.6068mm
Test Frequency :
1MHz
Frequency - Self Resonant :
260MHz
Height :
2.7mm
Datasheets
ISC1008ER1R5M
ISC1008ER1R5M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD