ISC1812ESR33K
Mfr.Part #
ISC1812ESR33K
Description
FIXED IND 330NH 418MA 400MOHM SM
Fixed Inductors
Supplier Device Package :
Inductance Frequency - Test :
25.2MHz
Inductance :
330nH
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Depth :
3.4mm
Current Rating :
418mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
3.2004mm
Length :
4.4958mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Max Operating Temperature :
125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) :
400mOhm Max
Type :
Wirewound
Composition :
Wirewound
Test Frequency :
25.2MHz
Min Operating Temperature :
-55°C
Current Rating (Amps) :
418mA
Frequency - Self Resonant :
280MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Shielding :
Shielded
Max DC Current :
394mA
Material - Core :
Non-Magnetic
Height :
3.4mm
Tolerance :
±10%
Q @ Freq :
30 @ 25.2MHz
1 (Unlimited)
DC Current :
394mA
Military Standard :
Not
Datasheets
ISC1812ESR33K
Vishay / Dale ISC1812ESR33K
ISC1812ESR33K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD