ISC1812ESR22M
Mfr.Part #
ISC1812ESR22M
Description
FIXED IND 220NH 441MA 360MOHM SM
Fixed Inductors
Height :
3.4mm
REACH SVHC :
Unknown
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Number of Pins :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance Tolerance :
20%
Max DC Current :
441mA
JESD-609 Code :
e3
Published :
Inductor Application :
RF INDUCTOR
DC Current :
441mA
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Pbfree Code :
yes
Frequency - Self Resonant :
310MHz
HTS Code :
Depth :
3.4mm
Inductance :
220nH
Factory Lead Time :
20 Weeks
Packing Method :
TR, 13 INCH
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Type :
Wirewound
Construction :
Molded Chip
Test Frequency :
25.2MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Functions :
1
Tolerance :
±20%
Q @ Freq :
30 @ 25.2MHz
Number of Terminations :
2
DC Resistance (DCR) :
360mOhm Max
Shielding :
yes
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Current Rating :
441mA
Q Factor :
30
Military Standard :
Not
RMS Current (Irms) :
441mA
Datasheets
ISC1812ESR22M
Vishay / Dale ISC1812ESR22M
ISC1812ESR22M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD