ISC1812ES3R3J
Mfr.Part #
ISC1812ES3R3J
Description
FIXED IND 3.3UH 357MA 550MOHM SM
Fixed Inductors
Depth :
3.4mm
Material - Core :
Iron Powder
Reach Compliance Code :
Unknown
Frequency - Self Resonant :
61MHz
HTS Code :
Test Frequency :
7.96MHz
Q @ Freq :
30 @ 7.96MHz
Current Rating :
357mA
Construction :
Molded Chip
Factory Lead Time :
20 Weeks
DC Resistance (DCR) :
550mOhm Max
Max DC Current :
357mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
3.4mm
Packing Method :
TR, 13 INCH
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Inductance :
3.3μH
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Tolerance :
±5%
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Datasheets
ISC1812ES3R3J
Vishay / Dale ISC1812ES3R3J
ISC1812ES3R3J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD