ISC1812ES100J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ISC1812ES100J
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10UH 279MA 900MOHM SMD
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Max DC Current :
279mA
Factory Lead Time :
20 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Composition :
Wirewound
Inductance Frequency - Test :
2.52MHz
Type :
Wirewound
Current Rating (Amps) :
279mA
Shielding :
Shielded
Inductance :
10μH
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Height :
3.4mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
3.2004mm
Depth :
3.4mm
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant :
25MHz
Min Operating Temperature :
-55°C
Q @ Freq :
50 @ 2.52MHz
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Current Rating :
279mA
Material - Core :
Iron Powder
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Test Frequency :
2.52MHz
Series :
ISC-1812
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
900mOhm Max
Published :
Length :
4.4958mm
Supplier Device Package :
Mount :
Surface Mount
Datasheets
ISC1812ES100J
Vishay / Dale ISC1812ES100J
ISC1812ES100J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD