ISC1812ER150K
Mfr.Part #
ISC1812ER150K
Description
FIXED IND 15UH 252MA 1.1 OHM SMD
Stock
306
In Stock :
306
Tolerance :
±10%
Terminal Placement :
DUAL ENDED
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Mounting Type :
Surface Mount
Current :
238mA
Type :
Wirewound
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
2
Frequency - Self Resonant :
18MHz
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
1812
Case Code (Metric) :
4532
Current Rating :
252mA
Max DC Current :
252mA
HTS Code :
Packing Method :
TR, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Pbfree Code :
yes
Reach Compliance Code :
Unknown
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Material - Core :
Iron Powder
Height :
3.4mm
Shielding :
yes
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
DC Resistance (DCR) :
1.1Ohm Max
Q @ Freq :
50 @ 2.52MHz
Test Frequency :
2.52MHz
Inductance :
15μH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Published :
Number of Functions :
1
Datasheets
ISC1812ER150K
Vishay / Dale ISC1812ER150K
ISC1812ER150K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD