ISC1812EB681J
Mfr.Part #
ISC1812EB681J
Description
FIXED IND 680UH 76MA 12 OHM SMD
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency - Self Resonant :
2.6MHz
Packaging :
Bulk
Inductance :
680μH
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Length :
4.4958mm
Depth :
3.4mm
Published :
Width :
3.2004mm
Inductance Frequency - Test :
796kHz
Test Frequency :
796kHz
Composition :
Wirewound
Current Rating :
76mA
DC Resistance (DCR) :
12Ohm Max
Height :
3.4mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max DC Current :
76mA
Material - Core :
Ferrite
Q @ Freq :
40 @ 796kHz
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Current Rating (Amps) :
76mA
Datasheets
ISC1812EB681J
Vishay / Dale ISC1812EB681J
ISC1812EB681J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD