ISC1812EB1R0J
Mfr.Part #
ISC1812EB1R0J
Description
FIXED IND 1UH 447MA 350 MOHM SMD
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
125°C
Composition :
Wirewound
Length :
4.4958mm
Inductance-Nom (L) :
1 µH
Max DC Current :
447mA
Min Operating Temperature :
-55°C
Reach Compliance Code :
Unknown
Construction :
Molded Chip
Width :
3.2004mm
Height :
3.4mm
Height Seated (Max) :
3.4036mm
Current Rating :
447mA
Frequency - Self Resonant :
140MHz
HTS Code :
RoHS Status :
RoHS Compliant
DC Resistance (DCR) - Parallel :
350mOhm
Inductance :
1 µH
Test Frequency :
7.96MHz
Tolerance :
5%
Mount :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Depth :
3.4mm
Material - Core :
Ferrite
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Datasheets
ISC1812EB1R0J
Vishay / Dale ISC1812EB1R0J
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD