ISC1812BNR10K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ISC1812BNR10K
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 100NH 552MA 230MOHM SM
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
HTS Code :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
20 Weeks
Tolerance :
±10%
Rated Current-Max :
0.552A
Inductance Frequency - Test :
25.2MHz
DC Resistance (DCR) :
230mOhm Max
Q @ Freq :
30 @ 25.2MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Packaging :
Bulk
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
Wirewound
Frequency - Self Resonant :
460MHz
Material - Core :
Non-Magnetic
Mount :
Surface Mount
Shielding :
Shielded
Series :
ISC-1812
Published :
Construction :
Molded Chip
Test Frequency :
25.2MHz
Reach Compliance Code :
Unknown
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Inductance :
100nH
Current Rating :
552mA
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Datasheets
ISC1812BNR10K
Vishay / Dale ISC1812BNR10K
ISC1812BNR10K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD