ISC1210SY39NK
Mfr.Part #
ISC1210SY39NK
Description
FIXED IND 39NH 530MA 240MOHM SMD
ISC-1210
Current Rating (Amps) :
530mA
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.49mm
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.2004mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.095 2.41mm
Max Operating Temperature :
125°C
Current Rating :
530mA
Tolerance :
±10%
Supplier Device Package :
Max DC Current :
530mA
Published :
Inductance :
39nH
Test Frequency :
50MHz
DC Resistance (DCR) :
240mOhm Max
Shielding :
Shielded
Depth :
2.69mm
Height :
2.41mm
Material - Core :
Non-Magnetic
Inductance Frequency - Test :
50MHz
Composition :
Wirewound
Q @ Freq :
40 @ 50MHz
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
2.4892mm
Frequency - Self Resonant :
1GHz
Datasheets
ISC1210SY39NK
Vishay / Dale ISC1210SY39NK
ISC1210SY39NK datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD