ISC1210ER22NM
Mfr.Part #
ISC1210ER22NM
Description
FIXED IND 22NH 640MA 150MOHM SMD
Fixed Inductors
Reach Compliance Code :
Unknown
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.095 2.41mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
45
Tolerance :
±20%
Current Rating :
640mA
Material - Core :
Non-Magnetic
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Military Standard :
Not
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Test Frequency :
50MHz
22 Weeks
Number of Functions :
1
Packing Method :
TR, 7 INCH
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.49mm
Q @ Freq :
45 @ 50MHz
Depth :
2.69mm
Type :
Wirewound
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Max DC Current :
640mA
Height :
2.41mm
Construction :
RECTANGULAR
Shielding :
yes
Published :
Frequency - Self Resonant :
1GHz
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount
DC Current :
640mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance :
22nH
Datasheets
ISC1210ER22NM
Vishay / Dale ISC1210ER22NM
ISC1210ER22NM datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD