ISC1210BNR33K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ISC1210BNR33K
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 330NH 475MA 360MOHM SM
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Tolerance :
±10%
Published :
Factory Lead Time :
22 Weeks
DC Resistance (DCR) :
360mOhm Max
Current Rating (Amps) :
475mA
Supplier Device Package :
Material - Core :
Iron Powder
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.49mm
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.095 2.41mm
Composition :
Wirewound
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
2.4892mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current Rating :
475mA
Length :
3.2004mm
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Inductance Frequency - Test :
25.2MHz
Shielding :
Shielded
Frequency - Self Resonant :
280MHz
Test Frequency :
25.2MHz
Type :
Wirewound
Q @ Freq :
40 @ 25.2MHz
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
ISC-1210
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance :
330nH
Packaging :
Bulk
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
ISC1210BNR33K
Vishay / Dale ISC1210BNR33K
ISC1210BNR33K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD