IS62WVS2568FBLL-20NLI-TR
Mfr.Part #
IS62WVS2568FBLL-20NLI-TR
Package / Case
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description
IC SRAM 2MBIT SPI/QUAD I/O 8SOIC
Memory
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Number of Functions :
1
Memory Size :
2Mb 256K x 8
Package / Case :
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Terminal Position :
Dual
Memory Interface :
SPI - Quad I/O, SDI, DTR
Memory Type :
Volatile
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2.2V
Surface Mount :
yes
Number of Terminations :
8
Terminal Pitch :
1.27mm
Mounting Type :
Surface Mount
JESD-30 Code :
R-PDSO-G8
Factory Lead Time :
8 Weeks
Height Seated (Max) :
1.75mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Organization :
256KX8
Memory Format :
SRAM
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.6V
Clock Frequency :
20MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Voltage - Supply :
2.2V~3.6V
Width :
3.9mm
Length :
4.9mm
Parallel/Serial :
Serial
Memory Density :
2097152 bit
Memory Width :
8
Introducing Memory Integrated Silicon Solution, Inc. (ISSI) IS62WVS2568FBLL-20NLI-TR from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:8-SOIC (0.154, 3.90mm Width), Number of Terminations:8, Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, IS62WVS2568FBLL-20NLI-TR pinout, IS62WVS2568FBLL-20NLI-TR datasheet PDF, IS62WVS2568FBLL-20NLI-TR amp .Beyond Memory Integrated Silicon Solution, Inc. (ISSI) IS62WVS2568FBLL-20NLI-TR ,we also offer AT25SF081B-SSHB-T, AT25SF041B-SSHB-T, AT25SF041B-SHB-T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.