IS46TR16640ED-15HBLA2
Mfr.Part #
IS46TR16640ED-15HBLA2
IC DRAM 1GBIT PARALLEL 96TWBGA
Stock
5
In Stock :
5
Memory
Terminal Finish :
TIN SILVER COPPER
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Memory Density :
1073741824 bit
Supply Voltage :
1.5V
20ns
Mounting Type :
96-TFBGA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Memory Width :
16
JESD-30 Code :
R-PBGA-B96
Memory Format :
DRAM
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
Parallel
Organization :
64MX16
1
JESD-609 Code :
e1
Width :
9mm
Length :
13mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tray
Operating Temperature :
-40°C~105°C TC
Voltage - Supply :
1.425V~1.575V
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.425V
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
1.2mm
Additional Feature :
PROGRAMMABLE CAS LATENCY; AUTO/SELF REFRESH
Terminal Pitch :
0.8mm
Supply Voltage-Max (Vsup) :
1.575V
Clock Frequency :
667MHz