IS43R32400E-5BLI
Mfr.Part #
IS43R32400E-5BLI
Manufacturer
Integrated Silicon Solution, Inc. (ISSI)
Package / Case
144-LFBGA
Manufacturer :
Product Category :
Memory
Supply Voltage :
2.5V
Sequential Burst Length :
248
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2.3V
Data Bus Width :
32b
Output Characteristics :
3-STATE
Number of Pins :
144
Power Supplies :
2.5V
Memory Format :
DRAM
Supply Voltage-Max (Vsup) :
2.7V
Memory Interface :
Parallel
Memory Size :
128Mb 4M x 32
Height Seated (Max) :
1.4mm
I/O Type :
COMMON
Access Time :
700ps
Voltage - Supply :
2.3V~2.7V
Number of Ports :
1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supply Current-Max :
0.32mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Terminal Position :
BOTTOM
Mounting Type :
Surface Mount
Interleaved Burst Length :
248
Memory Type :
Volatile
Surface Mount :
yes
Standby Current-Max :
0.005A
Terminal Pitch :
0.8mm
Memory Width :
32
Package / Case :
144-LFBGA
Organization :
4MX32
Memory Density :
134217728 bit
Packaging :
Tray
Refresh Cycles :
Clock Frequency :
200MHz
Number of Terminations :
144
Qualification Status :
Not Qualified
Write Cycle Time - Word, Page :
15ns
Factory Lead Time :
8 Weeks
Number of Functions :
1
Length :
12mm
Operating Mode :
SYNCHRONOUS
Additional Feature :
AUTO/SELF REFRESH
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA