IS43LR16640A-6BLI-TR
Mfr.Part #
IS43LR16640A-6BLI-TR
Package / Case
60-TFBGA
Description
IC DRAM 1GBIT PARALLEL 60TWBGA
Memory
Access Time :
5ns
Memory Size :
1Gb 64M x 16
Package / Case :
60-TFBGA
Write Cycle Time - Word, Page :
15ns
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
1.7V~1.95V
Memory Interface :
Parallel
Factory Lead Time :
14 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Memory Format :
DRAM
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Clock Frequency :
166MHz