IS43LR16640A-6BL-TR
Mfr.Part #
IS43LR16640A-6BL-TR
Package / Case
60-TFBGA
Description
IC DRAM 1GBIT PARALLEL 60TWBGA
Memory Size :
1Gb 64M x 16
Memory Format :
DRAM
Factory Lead Time :
14 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Clock Frequency :
166MHz
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
60-TFBGA
Voltage - Supply :
1.7V~1.95V