IS43DR86400C-25DBL-TR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IS43DR86400C-25DBL-TR
Manufacturer
Integrated Silicon Solution, Inc. (ISSI)
Package / Case
60-TFBGA
Manufacturer :
Product Category :
Memory
Factory Lead Time :
8 Weeks
Write Cycle Time - Word, Page :
15ns
Mounting Type :
Surface Mount
Memory Interface :
Parallel
Package / Case :
60-TFBGA
Voltage - Supply :
1.7V~1.9V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Memory Format :
DRAM
Access Time :
400ps
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Pins :
60
Clock Frequency :
400MHz
Memory Size :
512Mb 64M x 8
Data Bus Width :
8B
Memory Type :
Volatile
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Supply Current :
135mA