IRF03SH820K
Mfr.Part #
IRF03SH820K
Description
FIXED IND 82UH 290MA 1.62 OHM TH
Inductance :
82μH
DC Resistance (DCR) :
1.62Ohm Max
Frequency - Self Resonant :
10.3MHz
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Tape and Reel
Pbfree Code :
No
Max DC Current :
290mA
Inductance Frequency - Test :
2.5MHz
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.170Diax0.385L 4.32mmx9.78mm
No
Published :
Q @ Freq :
35 @ 2.5MHz
Datasheets
IRF03SH820K
IRF03SH820K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD