IRF01BH1R0J
Mfr.Part #
IRF01BH1R0J
Description
FIXED IND 1UH 815MA 150 MOHM TH
Unshielded
Inductance Frequency - Test :
25MHz
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Frequency - Self Resonant :
180MHz
Size / Dimension :
0.120Diax0.260L 3.02mmx6.60mm
Inductance :
1μH
Packaging :
Bulk
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
Max DC Current :
815mA
Tolerance :
±5%
Q @ Freq :
50 @ 25MHz
Datasheets
IRF01BH1R0J
IRF01BH1R0J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD