IRF01BH1R8J
Mfr.Part #
IRF01BH1R8J
Description
FIXED IND 1.8UH 655MA 230MOHM TH
Size / Dimension :
0.120Diax0.260L 3.02mmx6.60mm
DC Resistance (DCR) :
230mOhm Max
Frequency - Self Resonant :
125MHz
Tolerance :
±5%
Inductance :
1.8μH
Q @ Freq :
50 @ 7.9MHz
Max DC Current :
655mA
Unshielded
Inductance Frequency - Test :
7.9MHz
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Datasheets
IRF01BH1R8J
IRF01BH1R8J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD