INN2003K-TL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
INN2003K-TL
Manufacturer
Power Integrations
Package / Case
16-PowerSOIC (0.350, 8.89mm Width), 15 Leads
Datasheet
Download
Description
IC OFFLINE SW MULT TOP 16ESOP
Manufacturer :
Power Integrations
Product Category :
AC DC Converters, Offline Switches
Published :
Voltage - Breakdown :
650V
Number of Outputs :
1
Operating Supply Current :
2.2A
Series :
InnoSwitch™-CH
RoHS Status :
RoHS Compliant
Output Isolation :
Isolated
Mount :
Surface Mount
Analog IC - Other Type :
SWITCHING CONTROLLER
Frequency - Switching :
100kHz
Output Current :
1.4A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Max Power Dissipation :
12W
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Output Power :
12W
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Max Duty Cycle :
60 %
Factory Lead Time :
4 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Topology :
Flyback, Secondary Side SR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Internal Switch(s) :
yes
Package / Case :
Fault Protection :
Current Limiting, Over Temperature, Over Voltage
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
INN2003K-TL
Introducing AC DC Converters, Offline Switches Power Integrations INN2003K-TL from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:16-PowerSOIC (0.350, 8.89mm Width), 15 Leads, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, INN2003K-TL pinout, INN2003K-TL datasheet PDF, INN2003K-TL amp .Beyond AC DC Converters, Offline Switches Power Integrations INN2003K-TL ,we also offer LNK623DG-TL, LNK3206D-TL, TNY285KG-TL, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Power Integrations INN2003K-TL
AC DC Converters, Offline Switches Power Integrations INN2003K-TL Overview
INN2003K-TL Features
INN2003K-TL Applications
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    DIODE ARRAY GP 200V 5A TO252
    DIODE RECT GP 300V 10A TO263
    DIODE ARRAY SCHOTTKY 300V TO247
    DIODE ARRAY SCHOTTKY 300V TO220