IN-P36BTEUW.45
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IN-P36BTEUW.45
Manufacturer
Inolux
Package / Case
4-SMD, J-Lead
Datasheet
Download
Description
TOP VIEW / PLCC 4 / 3.6 X 3.1 X
Manufacturer :
Inolux
Product Category :
Lens Style :
Round with Domed Top
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lens Transparency :
Diffused
Viewing Angle :
60°
Mounting Type :
Surface Mount
Height (Max) :
3.30mm
Supplier Device Package :
4-PLCC
Current - Test :
30mA
Package / Case :
4-SMD, J-Lead
Color :
White
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Millicandela Rating :
5500mcd
Size / Dimension :
3.60mm Lx3.10mm W
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3V