IME30-15NNOZW2S
Mfr.Part #
IME30-15NNOZW2S
Description
SENSOR PROX IND 15MM CYL 2M CBL
Output Type :
NPN-NC, 3-Wire
Response Frequency :
500Hz
Voltage - Supply :
10V~30V
Shielding :
Shielded
Operating Temperature :
-25°C~75°C TA
Termination Style :
Cable Leads
Sensing Distance :
0.591 (15mm)
Material - Body :
Plastic
Datasheets
IME30-15NNOZW2S
10V~30V Inductive Cylinder, Threaded - M30 Plastic Cable Leads Cylinder, Threaded - M30
IME30-15NNOZW2S Overview
IME30-15NNOZW2S Features
Operating Temperature: -25°C~75°C TA
Sensing Distance: 0.591 (15mm)
Voltage - Supply: 10V~30V
Response Frequency: 500Hz
Package / Case: Cylinder, Threaded - M30
IME30-15NNOZW2S Applications
There are a lot of SICK, Inc.
IME30-15NNOZW2S Proximity Sensors applications.
  • PC monitors
  • Rice cookers
  • Smart toilets
  • Recycling plants
  • Panasonic
    SENSOR PROX INDUCTIVE 1.3MM MOD
  • Panasonic
    SENSOR PROX INDUCTIVE 3.3MM MOD
    SENSOR PROX INDUCTIVE 2.1MM MOD