IMC1210SY22NK
Mfr.Part #
IMC1210SY22NK
Description
FIXED IND 22NH 592MA 200MOHM SMD
Frequency - Self Resonant :
1GHz
Test Frequency :
50MHz
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
2.69mm
Material - Core :
Non-Magnetic
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
Length :
3.2004mm
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
2.4892mm
Inductance Frequency - Test :
50MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.095 2.41mm
Tolerance :
±10%
Inductance :
22nH
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.49mm
Height :
2.41mm
Q @ Freq :
30 @ 50MHz
Current Rating (Amps) :
592mA
Max DC Current :
592mA
Current Rating :
592mA
Datasheets
IMC1210SY22NK
Vishay / Dale IMC1210SY22NK
IMC1210SY22NK datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD