IM06ST681J
Mfr.Part #
IM06ST681J
Description
FIXED IND 680UH 85MA 13.7 OHM TH
Size / Dimension :
0.190Diax0.440L 4.83mmx11.18mm
Inductance Frequency - Test :
790kHz
Tolerance :
±5%
DC Resistance (DCR) :
13.7Ohm Max
Max DC Current :
85mA
Material - Core :
Iron
Q @ Freq :
60 @ 790kHz
Inductance :
680μH
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Frequency - Self Resonant :
3.4MHz
Datasheets
IM06ST681J
IM06ST681J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD