IM06RFCSBH3R3K40
Mfr.Part #
IM06RFCSBH3R3K40
Description
FIXED IND 3.3UH 1.4A 150 MOHM TH
Not Applicable
HTS Code :
Inductance :
3.3μH
ECCN Code :
EAR99
Series :
IM-6-RFCS-40
Size / Dimension :
0.190Diax0.447L 4.83mmx11.35mm
Radiation Hardening :
No
Max DC Current :
1.4A
Material - Core :
Iron
Inductance Frequency - Test :
10MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±10%
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
Frequency - Self Resonant :
80MHz
Q @ Freq :
55 @ 10MHz
Datasheets
IM06RFCSBH3R3K40
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD