IM04ST471J
Mfr.Part #
IM04ST471J
Description
FIXED IND 470UH 100MA 17.9OHM TH
Fixed Inductors
HTS Code :
Material - Core :
Iron
Size / Dimension :
0.155Diax0.375L 3.94mmx9.53mm
DC Resistance (DCR) :
17.9Ohm Max
Max DC Current :
100mA
ECCN Code :
EAR99
Inductance :
470μH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Inductance Frequency - Test :
790kHz
Q @ Freq :
65 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant :
3.9MHz
Datasheets
IM04ST471J
IM04ST471J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD