IM04BHR33J
Mfr.Part #
IM04BHR33J
Description
FIXED IND 330NH 1.4A 90 MOHM TH
Fixed Inductors
Quality Factor-Min (at L-nom) :
45
Inductance Frequency - Test :
25MHz
Material - Core :
Phenolic
Tolerance :
±5%
DC Resistance (DCR) :
90mOhm Max
Size / Dimension :
0.155Diax0.375L 3.94mmx9.53mm
Lead Diameter :
0.635 mm
Inductance :
330nH
Q @ Freq :
45 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant :
360MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Unshielded
Lead Length :
36.575mm
Packaging :
Bulk
Max DC Current :
1.4A
Datasheets
IM04BHR33J
IM04BHR33J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD