IM02ST4R7G
Mfr.Part #
IM02ST4R7G
Description
FIXED IND 4.7UH 230MA 1.2 OHM TH
Inductance Frequency - Test :
7.9MHz
Size / Dimension :
0.095Diax0.250L 2.42mmx6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Axial
Radiation Hardening :
No
Max DC Current :
230mA
Tolerance :
±2%
DC Resistance (DCR) :
1.2Ohm Max
Frequency - Self Resonant :
75MHz
Packaging :
Tape and Reel
Published :
Q @ Freq :
45 @ 7.9MHz
Inductance :
4.7μH
Datasheets
IM02ST4R7G
IM02ST4R7G datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD