IM02BH120J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IM02BH120J
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 12UH 155MA 2.7 OHM TH
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
HTS Code :
Type :
Molded
Mounting Type :
Through Hole
Series :
IM
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.095Diax0.250L 2.42mmx6.35mm
Package / Case :
Axial
Inductance Frequency - Test :
2.5MHz
Q @ Freq :
45 @ 2.5MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Frequency - Self Resonant :
40MHz
Tolerance :
±5%
Material - Core :
Iron
Shielding :
Unshielded
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max DC Current :
155mA
ECCN Code :
EAR99
DC Resistance (DCR) :
2.7Ohm Max
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Inductance :
12μH
Datasheets
IM02BH120J
IM02BH120J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD