IM02SH220K
Mfr.Part #
IM02SH220K
Description
FIXED IND 22UH 140MA 3.3 OHM TH
Inductance Frequency - Test :
2.5MHz
Max DC Current :
140mA
Factory Lead Time :
7 Weeks
Tolerance :
±10%
Q @ Freq :
50 @ 2.5MHz
Size / Dimension :
0.095Diax0.250L 2.42mmx6.35mm
Inductance :
22μH
Frequency - Self Resonant :
25MHz
DC Resistance (DCR) :
3.3Ohm Max
Material - Core :
Iron
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
IM02SH220K
IM02SH220K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD