IM02RU1R0K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IM02RU1R0K
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1UH 385MA 1 OHM TH
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Military Standard :
Not
Inductance :
1μH
Shielding :
Unshielded
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
IM
Frequency - Self Resonant :
230MHz
DC Resistance (DCR) :
1Ohm Max
Q @ Freq :
25 @ 25MHz
Pbfree Code :
No
Test Frequency :
25MHz
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel
Mounting Type :
Through Hole
Max DC Current :
385mA
Type :
Molded
Size / Dimension :
0.095Diax0.250L 2.42mmx6.35mm
Material - Core :
Phenolic
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~105°C
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
DC Current :
385mA
Package / Case :
Axial
Datasheets
IM02RU1R0K
IM02RU1R0K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD