IM02BH471J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IM02BH471J
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 470UH 36MA 42 OHM TH
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Series :
IM
ECCN Code :
EAR99
Radiation Hardening :
No
Shielding :
Unshielded
Package / Case :
Axial
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Through Hole
Max DC Current :
36mA
Type :
Molded
Inductance :
470μH
Tolerance :
±5%
Packaging :
Bulk
Frequency - Self Resonant :
6MHz
Inductance Frequency - Test :
790kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
DC Resistance (DCR) :
42Ohm Max
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.095Diax0.250L 2.42mmx6.35mm
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Q @ Freq :
30 @ 790kHz
Datasheets
IM02BH471J
IM02BH471J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD