ILC0402ER82NJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ILC0402ER82NJ
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 82NH 150MA 1.3 OHM SMD
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Type :
Multilayer
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Supplier Device Package :
0402 (1005 Metric)
Material - Core :
Ceramic
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Inductance :
82nH
Tolerance :
±5%
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Series :
ILC-0402
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency - Self Resonant :
600MHz
Factory Lead Time :
16 Weeks
Package / Case :
Shielding :
Unshielded
DC Resistance (DCR) :
1.3Ohm Max
Current Rating (Amps) :
150mA
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
ILC0402ER82NJ
ILC0402ER82NJ datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD