IHLE4040DDER3R3M5A
Mfr.Part #
IHLE4040DDER3R3M5A
Package / Case
4-SMD
Description
FIXED IND 3.3UH 11A 11.81MOHM SM
Stock
904
In Stock :
904
Fixed Inductors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Type :
Wirewound
Series :
IHLE-4040DD-5A
Current - Saturation :
12A
DC Resistance (DCR) :
11.81mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Tolerance :
±20%
Current Rating (Amps) :
11A
Package / Case :
4-SMD
Size / Dimension :
0.426Lx0.426W 10.82mmx10.82mm
Inductance :
3.3μH
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Vishay / Dale IHLE4040DDER3R3M5A
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD