IHLD2525GGER4R7M5A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IHLD2525GGER4R7M5A
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Nonstandard, 4 Lead
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 4.7UH 5.4A 38.2MOHM SM
Stock
750
In Stock :
750
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
RoHS :
Details
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Saturation (Isat) :
4.2A
Material - Core :
DC Resistance (DCR) :
38.2mOhm Max
Inductance :
4.7 µH
Product Type :
Fixed Inductors
Saturation Current :
4.2 A
Product Status :
Active
Product :
Power Inductors
Package / Case :
Nonstandard, 4 Lead
Frequency - Self Resonant :
26.7MHz
Core Type :
Molded
Size / Dimension :
0.307" L x 0.286" W (7.80mm x 7.26mm)
Inductance Tolerance :
20
Supplier Device Package :
Diameter :
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Ratings :
AEC-Q200
Width :
7.264 mm
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Tolerance :
±20%
Application :
Class D Audio Amplifier
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Packaging :
MouseReel
Type :
Height - Seated (Max) :
0.301" (7.65mm)
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Termination :
Standard
RMS Current (Irms) :
5.4 A
Mounting Style :
PCB Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Termination Style :
SMD/SMT
Package :
Digi-Reel?
Height :
7.518 mm
Current Rating (Amps) :
5.4 A
Shielding :
Shielded
Features :
Product Width :
7.8 mm
Series :
IHLD-5A
Product Category :
Power Inductors - SMD
Brand :
Self Resonant Frequency :
26.7 MHz
Core Material :
Composite
Test Frequency :
100 kHz
Length :
7.798 mm
Product Height :
7.51mm
Product Length :
7.26 mm
Q @ Freq :
Vishay
Vishay / Dale IHLD2525GGER4R7M5A
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD