IFSC1111AZER470M01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IFSC1111AZER470M01
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 47UH 350MA 2.05OHM SMD
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Termination :
SMD/SMT
Height :
1.2mm
Inductance Tolerance :
20%
Factory Lead Time :
14 Weeks
Depth :
3.1mm
Current - Saturation :
235mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
REACH SVHC :
Unknown
Package / Case :
Nonstandard
Test Frequency :
100kHz
Series :
IFSC-1111AZ
Width :
2.8956mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max DC Current :
235mA
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Current Rating :
350mA
Shielding :
Shielded
Tolerance :
±20%
Inductance :
47μH
Lead Free :
Lead Free
RMS Current (Irms) :
350mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
DC Resistance (DCR) :
2.05Ohm Max
Number of Pins :
2
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.117Lx0.117W 3.00mmx3.00mm
Current Rating (Amps) :
350mA
Military Standard :
Not
Length :
2.8956mm
Mounting Type :
Surface Mount
Vishay / Dale IFSC1111AZER470M01
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD