IFSC1111ABER100M01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IFSC1111ABER100M01
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10UH 1A 336 MOHM SMD
Stock
180
In Stock :
180
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance Tolerance :
20%
Max DC Current :
800mA
Published :
2013
Test Frequency :
100kHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
Inductance :
10μH
RMS Current (Irms) :
1A
Military Standard :
Not
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Number of Functions :
1
Package / Case :
Nonstandard
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.114Lx0.114W 2.90mmx2.90mm
Shielding :
yes
Termination :
SMD/SMT
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating :
1A
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Tolerance :
±20%
Series :
IFSC-1111AB
Depth :
3.1mm
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
DC Resistance (DCR) :
336mOhm Max
Lead Free :
Lead Free
REACH SVHC :
Unknown
Number of Pins :
2
Height :
1.2mm
Mounting Type :
Surface Mount
Vishay / Dale IFSC1111ABER100M01
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD