IFLR4027EZERR22M01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IFLR4027EZERR22M01
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 220NH 50A 0.42MOHM SMD
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Inductance Tolerance :
20%
Test Frequency :
0.1MHz
Current - Saturation :
33A
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Published :
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±20%
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
Height Seated (Max) :
0.197 5.00mm
Current Rating (Amps) :
50A
Packing Method :
TR, 13 INCH
DC Resistance (DCR) :
0.42mOhm Max
HTS Code :
Reach Compliance Code :
Unknown
Surface Mount :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Functions :
1
Inductance :
220nH
Shielding :
yes
Size / Dimension :
0.276Lx0.402W 7.00mmx10.20mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated Current-Max :
50A
Series :
IFLR-4027EZ-01
Vishay / Dale IFLR4027EZERR22M01
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD