IFLR2727EZERR10M01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IFLR2727EZERR10M01
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 105NH 45A 0.35MOHM SMD
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Construction :
RECTANGULAR
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Reach Compliance Code :
Unknown
Packing Method :
TR, 13 INCH
Height Seated (Max) :
0.197 5.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Inductance Tolerance :
20%
Surface Mount :
yes
HTS Code :
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
Series :
IFLR-2727EZ-01
Current - Saturation :
46A
Inductance :
105nH
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Shielding :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
DC Resistance (DCR) :
0.35mOhm Max
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Published :
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating (Amps) :
45A
Number of Functions :
1
Size / Dimension :
0.276Lx0.276W 7.00mmx7.00mm
Test Frequency :
0.1MHz
Factory Lead Time :
20 Weeks
Rated Current-Max :
45A
Vishay / Dale IFLR2727EZERR10M01
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD