IDCP3114ER221M
Mfr.Part #
IDCP3114ER221M
Description
FIXED IND 220UH 310MA 1.2OHM SMD
Current Rating (Amps) :
310mA
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Series :
IDCP-3114
Size / Dimension :
0.307Lx0.276W 7.80mmx7.00mm
Tolerance :
±20%
Inductance :
220μH
DC Resistance (DCR) :
1.2Ohm Max
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
Datasheets
IDCP3114ER221M
IDCP3114ER221M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD